Twój beztroski wypoczynek może przerwać nagła choroba lub nieszczęśliwy wypadek. Wtedy wystarczy, że skontaktujesz się z centrum pomocy, które poinformuje Cię o najbliższych placówkach medycznych, pomoże w zorganizowaniu wizyty i pokryje koszty leczenia.
Po wypadku lub chorobie za granicą lekarze mogą zdecydować o Twoim powrocie do kraju, by kontynuować leczenie. Koszt takiego transportu może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z założenia nie pokrywa go EKUZ. W polisie turystycznej jest standardem.
W większości krajów, do których wyjeżdżamy na narty lub turystykę górską, ratownictwo i poszukiwanie w górach jest płatne. Ratownictwo, to także akcje na wodzie, w jaskiniach czy dżungli. Jeśli nie masz polisy turystycznej, wszelkie koszty pomocy będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.
To ogromne wsparcie ze strony TU. Po pierwsze - nie jesteś sam w sytuacjach stresowych. Ubezpieczyciel pokieruje pomocą dla Ciebie, zorganizuje lekarza, hotel, czy transport zastępczy, ale także sprowadzenie osoby bliskiej do chorego, czy powrót do domu po śmierci członka rodziny.
O nieszczęśliwy wypadek naprawdę nie trudno - wystarczy chwila nieuwagi lub pech. Jeśli w wyniku wypadku doznałeś trwałego uszczerbku na zdrowiu, wtedy przyda Ci się ubezpieczenie NNW, dzięki któremu otrzymasz świadczenie finansowe pomocne w powrocie do zdrowia.
Wiele osób zapomina o tym, że na wyjeździe może być nieumyślnym sprawcą szkody lub wypadku, w którym ucierpieli inni ludzie lub ich majątek. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest ważne zwłaszcza, gdy uprawiasz sporty, masz psa lub wyjeżdżasz z dziećmi.
Zabierając w podróż drogiego laptopa, sprzęt sportowy, czy inne wartościowe rzeczy, warto dokupić opcję ubezpieczenia bagażu. Obejmuje ona kradzież, uszkodzenie czy zniszczenie. Pamiętaj jednak, że nikt nie odda Ci pieniędzy za narty ukradzione spod skibaru, dlatego czytaj OWU.
Zdarzają się w życiu takie sytuacje, na które nie mamy wpływu. Jeżeli w ostatniej chwili będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu, ponieważ np. Ty lub ktoś z Twoich bliskich zachoruje, Twoje pieniądze nie przepadną, jeśli wykupisz opcję zwrotu kosztów za odwołaną podróż lub przelot.
Czym jest Assistance w ubezpieczeniu turystycznym? Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać? Na jaką opiekę możesz liczyć w wersji podstawowej i rozszerzonej?
Bali, Tajlandia, Sri Lanka, Japonia, Chiny, czy Kenia. Dziś podróże w egzotyczne miejsca zyskują na popularności, bardziej niż kiedykolwiek. Jak wygląda ubezpieczenie turystyczne podczas egzotycznych wakacji?
Szykujesz się na wakacje w Bułgarii? Przeczytaj nasz poradnik i przygotuj się do podróży!
Estonia to przepiękny i tajemniczy kraj, przygotuj się z nami do podróży! Przeczytaj najważniejsze informacje!
Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych dla polaków. Przed wyjazdem przeczytaj nasz poradnik turystyczny i przygotuj się na podróż!
Islandia to przepiękna wyspa pełna wulkanów i niezbadanych tajemnic. Zanim wyjedziesz, przeczytaj nasz poradnik turystyczno-ubezpieczeniowy i przygotuj się do podróży!
Czym jest ubezpieczenie turystyczne? Dlaczego warto o nim pomyśleć? Kiedy się przydaje i dla kogo będzie szczególnie pomocne? Ten artykuł odpowie na podstawowe pytania dotyczące ubezpieczeń turystycznych!
Przed wyjazdem za granicę dobrze jest zapewnić sobie odpowiednią ochronę! Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Jak założyć EKUZ? Gdzie działa i jak z niej korzystać?
Poważna choroba lub leczenie po wypadku to zawsze duży stres i niepokój. Często towarzyszy temu także poczucie bezradności i złe samopoczucie. A gdy do zachorowania dochodzi za granicą, w zupełnie obcym kraju, z dala od najbliższych - wszystkie te stany mogą się jeszcze spotęgować. Bariera językowa, strach i tęsknota, a na końcu słony rachunek za leczenie do zapłacenia. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz dlaczego warto przed wyjazdem za granicę wykupić ubezpieczenie turystyczne - z polisy nie tylko pokryjesz koszty leczenia, ale także transport medyczny do kraju, pobyt rodziny na czas Twojej hospitalizacji, wizyty u prywatnego lekarza i wiele innych opcji, które zdecydujesz się wybrać. Polisa szczególnie ważna jest dla osób przewlekle chorych, uprawiających sporty, czy wyjeżdżających w odległe regiony świata, gdzie nie obowiązuje EKUZ.
Zimowy wyjazd na narty lub snowboard bez polisy turystycznej można śmiało uznać za skrajne szaleństwo. Ubezpieczenie, które kosztuje zazwyczaj kilkadziesiąt złotych nie tylko pokrywa koszty leczenia za granicą, ale także rachunek za zwiezienie ze stoku, czy użycie śmigłowca, a także transport medyczny do kraju. Jeśli szkoda na zdrowiu w wyniku wypadku na stoku jest trwała, dodatkowo z ubezpieczenia NNW otrzymacie pieniądze wyliczone jako procent sumy ubezpieczenia równy procentowi uszczerbku na zdrowiu. Niezwykle ważne jest też OC, czyli odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim. Spowodowanie wypadku na nartach, w którym ucierpiała inna osoba może kosztować Was majątek, a odszkodowanie wypłacone z OC temu zapobiegnie. Naprawdę - warto wydać te stosunkowo niewielkie pieniądze, jeśli planujecie zimowy wyjazd za granicę.
rodzinne wyjazdy to jedna z największych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci - wspólnie spędzony czas, masa przyjemności, poznawanie nowych miejsc - jednym słowem przygoda. Ale dla dorosłych to także duża odpowiedzialność. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo, zdrowie i spokój rodziny. Jeśli wyjeżdżacie za granicę, nic tak nie pomaga w zadbaniu o poczucie bezpieczeństwa, jak dobrze dobrana polisa turystyczna. Dzięki niej w razie zachorowania odwiedzicie prywatnego lekarza, a po wypadku 24-godzinny assistance ubezpieczyciela pomoże i pokieruje w dalszych działaniach. W razie potrzeby z polisy zostanie zapewniony nocleg, przyjazd opiekuna, ubezpieczyciel pokryje też transport dzieci do domu. Warto posiadać również ochronę OC - czyli odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie podróżne to naprawdę niewielki wydatek, który pozwala cieszyć się spokojnym i bezpiecznym wyjazdem z rodziną.
jeśli z dużym wyprzedzeniem wykupujesz wycieczkę na wakacje, bilety na samolot, wstęp na konferencję, czy bilety na koncert, zawsze istnieje obawa, że wydarzy się coś nieprzewidzianego, co pokrzyżuje plany i zmusi Cię do odwołania udziału w imprezie. To z kolei wiąże się ze stratą dużych pieniędzy - mało kiedy można bez konsekwencji odwołać wyjazd. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie kosztów odwołania imprezy turystycznej, najlepiej w opcji all inclusive, czyli na prawie każdy możliwy przypadek. A wymienić tu można między innymi: śmierci w rodzinie, ciężkie zachorowanie, w tym na Covid, zajście w ciążę, utrata dokumentów podróżnych, dostanie lub utrata pracy i wiele innych przypadków.
O czym pamiętać podczas planowania wyjazdu do Austrii? Zasady dotyczące koronawirusa, turystyki i opieki medycznej na miejscu.
Czeka Cię wyjazd do Belgii? Przygotuj się z naszym poradnikiem! Wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu!
Szykujesz się na wakacje w Bułgarii? Przeczytaj nasz poradnik i przygotuj się do podróży!
Czeka Cię wyjazd do Chorwacji? Przeczytaj garść przydatnych informacji przed podróżą! Sprawdź jak się przygotować i o czym pamiętać!
Przed wyjazdem na Cypr, warto się przygotować! Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak ubezpieczyć się przed wyjazdem na tę piękną wyspę!
Planujesz podróż do naszych sąsiadów? Przygotuj się na wyjazd do Czech! Przeczytaj o warunkach ubezpieczenia i opieki medycznej!
W naszym poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Danii!
793.000 zł czyli tyle, ile kosztuje dom albo spore mieszkanie w dużym mieście. Taki rachunek musiał pokryć ubezpieczyciel za leczenie mężczyzny, który - przebywając w USA - uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i doznał urazu głowy, a w jego wyniku powstał krwiak podtwardówkowy i krwawienie podpajęczynówkowe.
Większość z tej kwoty pochłonęła hospitalizacja oraz transport medyczny do Polski w asyście lekarza i syna poszkodowanego mężczyzny.
źródło: Mondial Assistance
Pod koniec wakacji w Meksyku w 2016 roku pan Stanisław miał udar mózgu. Natychmiastowa reakcja i profesjonalna pomoc szpitala uratowały Polakowi życie, jednak tak poważna choroba wymagała długotrwałej i kosztownej hospitalizacji. Za pierwszy tydzień pobytu w szpitalu naliczono rachunek w wysokości 105.000$, natomiast koszt transportu medycznego do kraju osoby pod respiratorem został wyliczony na 82.000 euro.
Najtragiczniejsze w tym wszystkim było to, że polisa z biura podróży zawarta na tak daleki wyjazd obejmowała sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, która starczyła na pokrycie... jednego dnia pobytu w szpitalu. Za wszystkie inne wydatki rodzina musi zapłacić z własnej kieszeni.
źródło: tvn24
Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj ochrony, która ma zapewnić Ci wsparcie i poczucie bezpieczeństwa poza granicami kraju Twojego stałego miejsca zamieszkania. Dzięki rozbudowanej sieci centrów pomocy, 24-godzinnej infolinii - w każdym miejscu na świecie uzyskasz niezbędną pomoc, a po powrocie do kraju zwrot poniesionych kosztów w zakresie wydatków, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa.
Ubezpieczenie turystyczne obejmuje między innymi: leczenie szpitalne i ambulatoryjne, pomoc informacyjną, transport medyczny i transport zwłok. Pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach i na morzu. Wsparcie po wypadku lub zachorowaniu wymagającym leczenia szpitalnego (opieka nad bliskimi, sprowadzenie osoby do towarzyszenia, opieka nad dziećmi itp).
Ponadto w opcji dodatkowej ubezpieczenie może obejmować: wypłatę odszkodowania po wypadku, w którym odnieśliśmy trwały uszczerbek na zdrowiu (NNW), pokrycie kosztów za szkody, które wyrządziliśmy innym (OC), ubezpieczenie bagażu podróżnego, w tym sprzętu sportowego i elektronicznego (BP), a także pokrycie kosztów odwołanej wycieczki, lotu, czy konferencji.
Ubezpieczenie przewiduje również ochronę dla osób przewlekle chorych, starszych, uprawiających sporty amatorsko i ekstremalne, wyjeżdżających do pracy fizycznej czy w delegację.
Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj ochrony, która ma zapewnić Ci wsparcie i poczucie bezpieczeństwa poza granicami kraju Twojego stałego miejsca zamieszkania. Dzięki rozbudowanej sieci centrów pomocy, 24-godzinnej infolinii - w każdym miejscu na świecie uzyskasz niezbędną pomoc, a po powrocie do kraju zwrot poniesionych kosztów w zakresie wydatków, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa.
Ubezpieczenie turystyczne obejmuje między innymi: leczenie szpitalne i ambulatoryjne, pomoc informacyjną, transport medyczny i transport zwłok. Pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach i na morzu. Wsparcie po wypadku lub zachorowaniu wymagającym leczenia szpitalnego (opieka nad bliskimi, sprowadzenie osoby do towarzyszenia, opieka nad dziećmi itp).
Ponadto w opcji dodatkowej ubezpieczenie może obejmować: wypłatę odszkodowania po wypadku, w którym odnieśliśmy trwały uszczerbek na zdrowiu (NNW), pokrycie kosztów za szkody, które wyrządziliśmy innym (OC), ubezpieczenie bagażu podróżnego, w tym sprzętu sportowego i elektronicznego (BP), a także pokrycie kosztów odwołanej wycieczki, lotu, czy konferencji.
Ubezpieczenie przewiduje również ochronę dla osób przewlekle chorych, starszych, uprawiających sporty amatorsko i ekstremalne, wyjeżdżających do pracy fizycznej czy w delegację.
Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj ochrony, która ma zapewnić Ci wsparcie i poczucie bezpieczeństwa poza granicami kraju Twojego stałego miejsca zamieszkania. Dzięki rozbudowanej sieci centrów pomocy, 24-godzinnej infolinii - w każdym miejscu na świecie uzyskasz niezbędną pomoc, a po powrocie do kraju zwrot poniesionych kosztów w zakresie wydatków, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa.
Ubezpieczenie turystyczne obejmuje między innymi: leczenie szpitalne i ambulatoryjne, pomoc informacyjną, transport medyczny i transport zwłok. Pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach i na morzu. Wsparcie po wypadku lub zachorowaniu wymagającym leczenia szpitalnego (opieka nad bliskimi, sprowadzenie osoby do towarzyszenia, opieka nad dziećmi itp).
Ponadto w opcji dodatkowej ubezpieczenie może obejmować: wypłatę odszkodowania po wypadku, w którym odnieśliśmy trwały uszczerbek na zdrowiu (NNW), pokrycie kosztów za szkody, które wyrządziliśmy innym (OC), ubezpieczenie bagażu podróżnego, w tym sprzętu sportowego i elektronicznego (BP), a także pokrycie kosztów odwołanej wycieczki, lotu, czy konferencji.
Ubezpieczenie przewiduje również ochronę dla osób przewlekle chorych, starszych, uprawiających sporty amatorsko i ekstremalne, wyjeżdżających do pracy fizycznej czy w delegację.
Branża ubezpieczeniowa posiada sporo specjalistycznych określeń i skrótów, którymi ludzie z branży posługują się zarówno w rozmowach z klientami, jak i ofertach ubezpieczeniowych, czy zapisach w umowach (OWU). W branży turystycznej w polisach spotykamy się najczęściej z takimi skrótami jak:
KL - czyli koszty leczenia -ubezpieczenie pokrywające koszty poniesione na leczenie szpitalne i ambulatoryjne.
NNW lub NW - następstwa nieszczęśliwych wypadków - wypłata odszkodowania za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu.
OC - odpowiedzialność cywilna - ubezpieczenie pokrywające koszty wszelkich szkód fizycznych lub na mieniu, które ubezpieczony wyrządził osobom trzecim.
BP - bagaż podróżny- ubezpieczenie naszych toreb, plecaków i walizek, odzieży, kosmetyków, ale także sprzętu sportowego,elektronicznego, wózków dziecięcych czy inwalidzkich.
Zdecydowanie nie! Obowiązkiem organizatora wycieczki jest ubezpieczyć osoby wyjeżdżające za granicę w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety nie zostały określone minimalne kwoty, jakie w takim ubezpieczeniu powinny się znajdować. A ponieważ to ubezpieczenie jest kosztem po stronie biura podróży, nikomu specjalnie nie zależy, żeby sumy były wysokie (bo to determinuje cenę polisy). Stąd często na takiej polisie widnieje suma ubezpieczenia w wysokości 10-15 tys. euro, a NNW na 5-10 tys. zł. W dzisiejszych czasach są to kwoty śmiesznie niskie, które w razie poważnego zachorowania czy wypadku praktycznie zawsze się wyczerpią - brakującą kwotę klient będzie musiał pokryć sam z własnej kieszeni. Zawał serca w Egipcie, wypadek na skuterze w Grecji i wynikła z tego operacja ratująca życie, długi pobyt w szpitalu po wylewie - jak myślicie - ile takie przypadki mogą kosztować? Sam transport medyczny do Polski z Egiptu to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie wykupicie dodatkowego ubezpieczenia, te koszty obciążą Was lub Wasza rodzinę.
Dodatkowo pamiętaj, że ubezpieczenia oferowane przez ubezpieczycieli biurom podróży są uniwersalne i nie spełniają specyficznych potrzeb niektórych klientów - nie obejmują swoim zakresem chorób przewlekłych, wypadków podczas uprawiania sportów, mogą być absolutnie niewystarczające dla kobiet w ciąży.
Zdecydowanie nie! Obowiązkiem organizatora wycieczki jest ubezpieczyć osoby wyjeżdżające za granicę w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety nie zostały określone minimalne kwoty, jakie w takim ubezpieczeniu powinny się znajdować. A ponieważ to ubezpieczenie jest kosztem po stronie biura podróży, nikomu specjalnie nie zależy, żeby sumy były wysokie (bo to determinuje cenę polisy). Stąd często na takiej polisie widnieje suma ubezpieczenia w wysokości 10-15 tys. euro, a NNW na 5-10 tys. zł. W dzisiejszych czasach są to kwoty śmiesznie niskie, które w razie poważnego zachorowania czy wypadku praktycznie zawsze się wyczerpią - brakującą kwotę klient będzie musiał pokryć sam z własnej kieszeni. Zawał serca w Egipcie, wypadek na skuterze w Grecji i wynikła z tego operacja ratująca życie, długi pobyt w szpitalu po wylewie - jak myślicie - ile takie przypadki mogą kosztować? Sam transport medyczny do Polski z Egiptu to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie wykupicie dodatkowego ubezpieczenia, te koszty obciążą Was lub Wasza rodzinę.
Dodatkowo pamiętaj, że ubezpieczenia oferowane przez ubezpieczycieli biurom podróży są uniwersalne i nie spełniają specyficznych potrzeb niektórych klientów - nie obejmują swoim zakresem chorób przewlekłych, wypadków podczas uprawiania sportów, mogą być absolutnie niewystarczające dla kobiet w ciąży.
Zdecydowanie nie! Obowiązkiem organizatora wycieczki jest ubezpieczyć osoby wyjeżdżające za granicę w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety nie zostały określone minimalne kwoty, jakie w takim ubezpieczeniu powinny się znajdować. A ponieważ to ubezpieczenie jest kosztem po stronie biura podróży, nikomu specjalnie nie zależy, żeby sumy były wysokie (bo to determinuje cenę polisy). Stąd często na takiej polisie widnieje suma ubezpieczenia w wysokości 10-15 tys. euro, a NNW na 5-10 tys. zł. W dzisiejszych czasach są to kwoty śmiesznie niskie, które w razie poważnego zachorowania czy wypadku praktycznie zawsze się wyczerpią - brakującą kwotę klient będzie musiał pokryć sam z własnej kieszeni. Zawał serca w Egipcie, wypadek na skuterze w Grecji i wynikła z tego operacja ratująca życie, długi pobyt w szpitalu po wylewie - jak myślicie - ile takie przypadki mogą kosztować? Sam transport medyczny do Polski z Egiptu to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie wykupicie dodatkowego ubezpieczenia, te koszty obciążą Was lub Wasza rodzinę.
Dodatkowo pamiętaj, że ubezpieczenia oferowane przez ubezpieczycieli biurom podróży są uniwersalne i nie spełniają specyficznych potrzeb niektórych klientów - nie obejmują swoim zakresem chorób przewlekłych, wypadków podczas uprawiania sportów, mogą być absolutnie niewystarczające dla kobiet w ciąży.
Transport medyczny to specjalistyczny przewóz chorego, który uległ wypadkowi lub zachorował podczas wyjazdu za granicę. Jak tylko lekarze uznają, że pacjent nadaje się do przewiezienia, ubezpieczyciel będzie organizował przewóz poszkodowanego. Transport musi być dostosowany do warunków oraz do tego, by zagwarantować jak największe bezpieczeństwo chorego. Może to być przewóz karetką w asyście lekarza i/lub pielęgniarki, może to być przelot samolotem-ambulansem który posiada specjalistyczny sprzęt do ratowania życia, miejsce na łóżko itd. Cena transportu zależy oczywiście od tego jak daleka jest trasa przewozu, ile osób asystuje choremu, jak specjalistyczny sprzęt musi mu towarzyszyć.
Pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa kosztów transportu, a ten może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych na obszarze Europy, w ekstremalnych wypadkach nawet kilkaset tysięcy złotych (transport air-ambulance z Australii do Polski po wypadku, w którym pacjent doznał czterokończynowego porażenia).
Transport medyczny to specjalistyczny przewóz chorego, który uległ wypadkowi lub zachorował podczas wyjazdu za granicę. Jak tylko lekarze uznają, że pacjent nadaje się do przewiezienia, ubezpieczyciel będzie organizował przewóz poszkodowanego. Transport musi być dostosowany do warunków oraz do tego, by zagwarantować jak największe bezpieczeństwo chorego. Może to być przewóz karetką w asyście lekarza i/lub pielęgniarki, może to być przelot samolotem-ambulansem który posiada specjalistyczny sprzęt do ratowania życia, miejsce na łóżko itd. Cena transportu zależy oczywiście od tego jak daleka jest trasa przewozu, ile osób asystuje choremu, jak specjalistyczny sprzęt musi mu towarzyszyć.
Pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa kosztów transportu, a ten może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych na obszarze Europy, w ekstremalnych wypadkach nawet kilkaset tysięcy złotych (transport air-ambulance z Australii do Polski po wypadku, w którym pacjent doznał czterokończynowego porażenia).
Transport medyczny to specjalistyczny przewóz chorego, który uległ wypadkowi lub zachorował podczas wyjazdu za granicę. Jak tylko lekarze uznają, że pacjent nadaje się do przewiezienia, ubezpieczyciel będzie organizował przewóz poszkodowanego. Transport musi być dostosowany do warunków oraz do tego, by zagwarantować jak największe bezpieczeństwo chorego. Może to być przewóz karetką w asyście lekarza i/lub pielęgniarki, może to być przelot samolotem-ambulansem który posiada specjalistyczny sprzęt do ratowania życia, miejsce na łóżko itd. Cena transportu zależy oczywiście od tego jak daleka jest trasa przewozu, ile osób asystuje choremu, jak specjalistyczny sprzęt musi mu towarzyszyć.
Pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa kosztów transportu, a ten może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych na obszarze Europy, w ekstremalnych wypadkach nawet kilkaset tysięcy złotych (transport air-ambulance z Australii do Polski po wypadku, w którym pacjent doznał czterokończynowego porażenia).